Лиги
LigaA
Сезони
2021

Статистика

Играч ИзиграниWin RatioDraw RatioLoss Ratio
Даниел Атанасовски0000001346.1515.3838.460
Филип Трајковски0020001145.4518.1836.360
Filip-IlijoskiФилип Илијоски004000837.5012.5050.000
Stefan-LazarevskiСтефан Лазаревски0070001346.1515.3838.460
Матео Димишковски0020001145.4518.1836.360
Александар Симоновски0010001040.0020.0040.000
Viktor-TodorovskiВиктор Тодоровски0070001346.1515.3838.460
Aleksandar-StojanovskiАлександар Стојановски0120001040.0020.0040.000
Vasko-TanevskiВаско Таневски0020001346.1515.3838.461
Ilija-DimovskiИлија Димовски000000933.3322.2244.440
Ilija-JoveskiИлија Јовески00100001346.1515.3838.460
Jorgo-KostovЈорго Костов0020001050.0010.0040.000

Лига A

ПозЕкипаОНПНИ+/-Б
12620335863
22420137361
32619166558
42618263456
52316435652
62615383148
72515282447
82614391645
924140102742
102513391142
11308517-4329
12279117-2928
13308220-4726
14304224-7714
15302226-1028
16302028-976

Резултати

3 - 0
Автокоманда

Дака Македонија - Македонска Пошта

9:20 pm
Автокоманда

Дака Македонија - Студеничани

0 - 3
Маџари

2 Брата - Дака Македонија

7:40 pm
Маџари

Дака Македонија - Галакси

7:40 pm
Автокоманда

Серв. Милошески - Дака Македонија

3 - 0
Маџари

Дака Македонија - Кисела Вода

9:20 pm
Автокоманда

Дака Македонија - Јанта Волеј

0 - 3
Маџари

Сопро - Дака Македонија

3 - 3
Автокоманда

Дака Македонија - Мршевци

1 - 6
Маџари

Ети Спорт - Дака Македонија

1 - 2
Автокоманда

Авто Глобал - Дака Македонија

2 - 5
Маџари

Дака Македонија - Дентал Солушн

4 - 2
Автокоманда

Реума - Дака Македонија

1 - 0
Маџари

Дома Гостилница - Дака Македонија

2 - 3
Автокоманда

Дака Македонија - Клими.мк

4 - 3

Дака Македонија — Галакси

2 - 2

Дака Македонија — Сервис Милошевски

7 - 6

Дака Македонија — Македонска Пошта

4 - 2

Гостилница Дома — Дака Македонија

6 - 1

Јанта Волеј Драчево — Дака Македонија

3 - 0

Дака Македонија — Евротип

2 - 6

Кисела Вода — Дака Македонија

1 - 2

Дака Македонија — Реума

0 - 3

Серава — Дака Македонија

2 - 5

Сопро — Дака Македонија

1 - 2

Аматери — Дака Македонија

3 - 2

Дака Македонија — Градска Меана Грамоси

2 - 5

Дака Македонија — Дентал Имплант Солушн

5 - 5

Индирект — Дака Македонија

1 - 2

Дака Македонија — Авто Глобал

Message icon

Сакате да ги вклучите вработените во развојот на вашата компанија?

Приклучи се во натпреварувањето

Сакате да го промовирате вашиот бизнис?

Phone icon

Контактирајте не

+ 389 77 526 778

Phone icon

Пратете ни

Електронска порака

Веруваат во нас