Лиги
LigaB
Сезони
2021

Статистика

#Играч ИзиграниWin RatioDraw RatioLoss Ratio
1Sinisa-TanusevskiСиниша Танушевски0000001369.2315.3815.380
2Mihajlo-KolevМихајло Колев0010001258.3316.6725.000
3Zlatko-MilcevskiЗлатко Милчевски0030001266.6716.6716.670
4Kristijan-TrajkovskiКристијан Tрајковски0050001464.2914.2921.430
5Filip-VeljanovskiФилип Вељаноски0040001464.2914.2921.430
6Bojan-GjorgjievskiБојан Ѓорѓиески0070001163.6418.1818.180
7Andrej-KolevАндреј Колев0010001163.6418.1818.180
8Sterjo-PapuliСтерјо Папули0050001464.2914.2921.430
9Дамјан Петревски00100001464.2914.2921.430
10Bojan-SekulovskiБојан Секуловски0060001369.2315.3815.380
11Stojance-IvanovskiСтојанче Иваноски01130011464.2914.2921.430
12Blaze-MitrevБлаже Митрев0010001258.3316.6725.000

Лига B

ПозЕкипаОНПНИ+/-Б
12419235959
22317243053
32416443452
42416352551
5251528947
62414463346
7241239439
83012315-539
92312381036
102510411134
112211011833
12218491428
13306024-6118
14235117-3316
15224216-3914
16300327-893

Резултати

3 - 0
Карпош

Линкс - Слобода

0 - 3
Маџари

БтоБет - Линкс

8:30 pm
Маџари

Батинца - Линкс

8:30 pm
Карпош

Голден Кар - Линкс

9:20 pm
Маџари

Линкс - Работнички 93

8:30 pm
Автокоманда

Комп. Атанасовски - Линкс

7:40 pm
Маџари

Линкс - Паркленд

0 - 3
Автокоманда

МКД Вориорс - Линкс

9:20 pm
Карпош

Линкс - Балкан

3 - 5
Маџари

Гиго Трејд - Линкс

3 - 0
Карпош

Линкс - Грин Мобајл

2 - 2
Автокоманда

Иглс - Линкс

1 - 4
Маџари

Линкс - Општина Чаиp

2 - 2
Карпош

Линкс - ЈПК Хигиена

3 - 4
Карпош

Џовинаци - Линкс

8 - 3

Батинца — Линкс

2 - 4

Голден Кар — Линкс

4 - 5

Работнички 93 — Линкс

1 - 1

Линкс — Компанија Атанасовски

5 - 0

Линкс — Општина Чаиp

0 - 3

Слобода — Линкс

3 - 3

Линкс — Маседониан Вориорс

1 - 4

Балкан — Линкс

1 - 2

Линкс — Гиго Трејд

3 - 7

Грин Мобајл — Линкс

5 - 3

Линкс — Иглс

2 - 4

Линкс — ЈП Комунална Хигиена

2 - 5

Паркленд — Линкс

9 - 4

Линкс — Џовинаѕи

1 - 3

БтоБет — Линкс

Message icon

Сакате да ги вклучите вработените во развојот на вашата компанија?

Приклучи се во натпреварувањето

Сакате да го промовирате вашиот бизнис?

Phone icon

Контактирајте не

+ 389 77 526 778

Phone icon

Пратете ни

Електронска порака

Веруваат во нас