Лиги
LigaB
Сезони
2021

Статистика

#Играч ИзиграниWin RatioDraw RatioLoss Ratio
3Реџеп Зекири0000001540.0013.3346.670
4Ајет Новобрдалиа0070001540.0013.3346.670
7Хебиб Буњаку0030001540.0013.3346.670
8Махиp Тачи0030001040.0020.0040.000
10Кенан Балиќи00100011540.0013.3346.671
13Мухамед Зекири00100001540.0013.3346.670
17Азиз Сахити0000001540.0013.3346.670
18Бејтула Јакупи0070001540.0013.3346.670
19Јакуп Зекири0060001540.0013.3346.670
24Мисин Бакиу0000001540.0013.3346.670
30Берат Јакупи0110111540.0013.3346.670
99Беким Арифи0020001540.0013.3346.670

Лига B

ПозЕкипаОНПНИ+/-Б
12419235959
22317243053
32416443452
42416352551
5251528947
62414463346
7241239439
83012315-539
92312381036
102510411134
112211011833
12218491428
13306024-6118
14235117-3316
15224216-3914
16300327-893

Резултати

3 - 0
Карпош

Иглс - Слобода

7:40 pm
Автокоманда

Голден Кар - Иглс

8:30 pm
Автокоманда

Иглс - Работнички 93

9:20 pm
Автокоманда

Иглс - Комп. Атанасовски

9:20 pm
Автокоманда

Паркленд - Иглс

8:30 pm
Автокоманда

МКД Вориорс - Иглс

8:30 pm
Карпош

Иглс - Балкан

3 - 5
Карпош

Гиго Трејд - Иглс

3 - 0
Маџари

Иглс - Грин Мобајл

4 - 2
Маџари

Иглс - ЈПК Хигиена

3 - 0
Маџари

Општина Чаиp - Иглс

2 - 2
Автокоманда

Иглс - Линкс

2 - 5
Автокоманда

Џовинаци - Иглс

3 - 0
Маџари

Иглс - БтоБет

3 - 0
Карпош

Батинца - Иглс

5 - 5

Голден Кар — Иглс

0 - 1

Иглс — Работнички 93

2 - 3

Иглс — Компанија Атанасовски

2 - 9

Општина Чаиp — Иглс

5 - 5

Иглс — Слобода

2 - 3

Маседониан Вориорс— Иглс

5 - 3

Иглс — Балкан

3 - 2

Гиго Трејд — Иглс

2 - 1

Иглс — Грин Мобајл

1 - 4

Иглс — ЈП Комунална Хигиена

5 - 3

Линкс — Иглс

2 - 1

Иглс — Паркленд

4 - 5

Џовинаѕи — Иглс

4 - 8

Иглс — БтоБет

10 - 3

Батинца — Иглс

Message icon

Сакате да ги вклучите вработените во развојот на вашата компанија?

Приклучи се во натпреварувањето

Сакате да го промовирате вашиот бизнис?

Phone icon

Контактирајте не

+ 389 77 526 778

Phone icon

Пратете ни

Електронска порака

Веруваат во нас