Лиги
LigaB
Сезони
2021

Статистика

#Играч ИзиграниWin RatioDraw RatioLoss Ratio
1Filip-SiljanovskiФилип Силјановски0000001457.1428.5714.290
2Filip-LekicФилип Лекиќ00130001457.1428.5714.290
3Marjan-TonevskiМарјан Тоневски0010001457.1428.5714.290
4Aleksandar-TrpkovskiАлександар Трпковски00210001457.1428.5714.290
5Kristijan-PanevКристијан Панев0020001457.1428.5714.290
6Stefan-JovanovskiСтефан Јовановски0020001457.1428.5714.290
7Kristijan-NineskiКристијан Нинески0050001457.1428.5714.290
8Матеј Јовановски0040001457.1428.5714.290
9Filip-IlievskiФилип Илиевски00100001457.1428.5714.290
10Agim-RamadaniАгим Рамадани0030001457.1428.5714.290
12Дарко Пијаковски000000650.0033.3316.670

Лига B

ПозЕкипаОНПНИ+/-Б
12419235959
22317243053
32416443452
42416352551
5251528947
62414463346
7241239439
83012315-539
92312381036
102510411134
112211011833
12218491428
13306024-6118
14235117-3316
15224216-3914
16300327-893

Резултати

0 - 3
Карпош

Слобода - Работнички 93

0 - 3
Карпош

Грин Мобајл - Работнички 93

8:30 pm
Автокоманда

Иглс - Работнички 93

10:10 pm
Автокоманда

Работнички 93 - Општина Чаиp

9:20 pm
Маџари

Линкс - Работнички 93

9:20 pm
Маџари

Работнички 93 - Џовинаци

3 - 0
Карпош

Работнички 93 - БтоБет

2 - 7
Карпош

Работнички 93 - Батинца

1 - 2
Карпош

Голден Кар - Работнички 93

6:50 pm
Карпош

ЈПК Хигиена - Работнички 93

Одложено
Карпош

Работнички 93 - Комп. Атанасовски

4 - 2
Автокоманда

Паркленд - Работнички 93

4 - 3
Карпош

МКД Вориорс - Работнички 93

5 - 4
Карпош

Работнички 93 - Балкан

2 - 1
Маџари

Гиго Трејд - Работнички 93

0 - 6

Грин Мобајл — Работнички 93

0 - 1

Иглс — Работнички 93

4 - 5

Работнички 93 — Линкс

6 - 6

Паркленд — Работнички 93

9 - 1

Работнички 93 — Џовинаѕи

3 - 3

Работнички 93 — БтоБет

3 - 3

Работнички 93 — Батинца

1 - 4

Голден Кар — Работнички 93

2 - 2

ЈП Комунална Хигиена — Работнички 93

4 - 5

Работнички 93 — Компанија Атанасовски

3 - 4

Општина Чаиp — Работнички 93

4 - 1

Работнички 93 — Слобода

4 - 7

Маседониан Вориорс — Работнички 93

8 - 1

Работнички 93 — Балкан

2 - 3

Гиго Трејд — Работнички 93

Message icon

Сакате да ги вклучите вработените во развојот на вашата компанија?

Приклучи се во натпреварувањето

Сакате да го промовирате вашиот бизнис?

Phone icon

Контактирајте не

+ 389 77 526 778

Phone icon

Пратете ни

Електронска порака

Веруваат во нас