Лиги
LigaB
Сезони
2021

Статистика

#Играч ИзиграниWin RatioDraw RatioLoss Ratio
1Селведин Скријелј0000101471.437.1421.430
2Бујамин Исмаили0000001464.2914.2921.430
3Илбер Кремзи0030001566.6713.3320.000
4Един Ризвановиќ0160101471.437.1421.430
5Шенол Идризи0080101566.6713.3320.000
6Наим Асани0030101566.6713.3320.000
7Сеад Незири0130101566.6713.3320.000
8Ибраим Мемеди0070001369.2315.3815.380
9Регаип Мустафа0010001566.6713.3320.000
10Орхан Даути10390001566.6713.3320.000
11Еко Османовиќ003000785.710.0014.290
12Муарем Амзи0010005100.000.000.000

Лига B

ПозЕкипаОНПНИ+/-Б
12419235959
22317243053
32416443452
42416352551
5251528947
62414463346
7241239439
83012315-539
92312381036
102510411134
112211011833
12218491428
13306024-6118
14235117-3316
15224216-3914
16300327-893

Резултати

2 - 1
Карпош

Батинца - Балкан

3 - 0
Карпош

Батинца - Слобода

8:30 pm
Карпош

Батинца - Општина Чаиp

8:30 pm
Маџари

Батинца - Линкс

7:40 pm
Карпош

Батинца - Џовинаци

0 - 3
Карпош

БтоБет - Батинца

6:50 pm
Карпош

ЈПК Хигиена - Батинца

8:30 pm
Карпош

Батинца - Голден кар

2 - 7
Карпош

Работнички 93 - Батинца

3 - 1
Маџари

Батинца - Комп. Атанасовски

0 - 3
Автокоманда

Паркленд - Батинца

3 - 5
Карпош

МКД Вориорс - Батинца

Прекината
Карпош

Батинца - Гиго Трејд

3 - 5
Карпош

Грин Мобајл - Батинца

3 - 0
Карпош

Батинца - Иглс

8 - 3

Батинца — Линкс

7 - 3

Батинца — Паркленд

4 - 3

Батинца — Џовинаѕи

3 - 4

БтоБет — Батинца

2 - 7

ЈП Комунална Хигиена — Батинца

2 - 7

Батинца — Голден Кар

3 - 3

Работнички 93 — Батинца

4 - 2

Батинца — Компанија Атанасовски

3 - 2

Општина Чаиp — Батинца

5 - 5

Слобода — Батинца

4 - 2

Маседониан Вориорс — Батинца

2 - 0

Батинца — Балкан

4 - 2

Батинца — Гиго Трејд

0 - 14

Грин Мобајл — Батинца

10 - 3

Батинца — Иглс

Message icon

Сакате да ги вклучите вработените во развојот на вашата компанија?

Приклучи се во натпреварувањето

Сакате да го промовирате вашиот бизнис?

Phone icon

Контактирајте не

+ 389 77 526 778

Phone icon

Пратете ни

Електронска порака

Веруваат во нас